تاریخچه

تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

تاریخچه

دانشكده فنی و منابع طبیعی دانشگاه بوعلی سینا درسال 1389 با هدف تأمين نيروي انساني متخصص و ماهر در رشته هاي گوناگون فنی و مهندسی به همت خیر محترم جناب آقای حاج ناصر بحری اصفهانی ساخته تاسيس شد و از آن زمان تاكنون، اين دانشكده در چارچوب فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي به هدايت علمي دانشجویان پرداخته است. افزايش كمي و كيفي فعاليت هاي تحقيقاتي، آموزشي، خدماتي و ترويج در حوزه «دانش مهندسی» نيازمند سرمايه گذاري عقلايي، خلاقيت و به كارگيري روش هاي نوين است. هدف كلي تأسيس چنين دانشكده اي در شهرستان تویسرکان به عنوان دانشکده اقماری، تأمين نيروي انساني در سطح كارشناسي، جهت پيشبرد فعاليت هاي برنامه ريزي، توليد، تبديل، نگهداري و توزيع محصولات كشاورزي و مواد غذايي براي جمعيت روزافزون كشور بوده است.

 فعاليت هاي آموزشي دانشكده فنی و منابع طبیعی تویسرکان از مهرماه 1389 با پذيرش 30 دانشجو در یک رشته مهندسی صنایع آغاز شد و در سال هاي بعد به ترتيب زير ادامه يافت : رشته مهندسی کامپیوتر با پذيرش 35 دانشجو (مهر 90)، مهندسی صنایع غذایی با پذيرش 30 دانشجو (مهر 92).

اين دانشكده از بدو تاسيس تا كنون حدود 85 دانش آموخته در مقطع کارشناسی و در رشته هاي گوناگون داشته است. نتايج حاصله از فعاليت هاي تحقيقاتي اعضاي هيأت علمي اين دانشكده در سال هاي گذشته آثار مفيد و ارزنده اي در برنامه ريزي هاي تولید و نگهداری مواد غذایی در نهادهاي اجرايي و همچنين افزايش محصولات كشاورزي داشته است.

درسال 1385 ساخت ساختمان دیگری به همت خیر محترم جناب آقای مهندس محمد ذولفقاری با عنوان ساختمان دانشکده منابع طبیعی با زيربناي 11000 مترمربع آغاز شد و هم اکنون بخشی از این پروژه به عنوان سلف سرویس در حال اتمام میباشد و بزودی به مرحله بهره برداري خواهد رسید و به فضاي رفاهی دانشكده اضافه میگردد.

دانشکده فنی و منابع طبیعی تویسرکان در حال حاضر ( تیرماه 96 ) حدودا 500 دانشجوی فعال در سه رشته تحصیلی دارد.